Autocasco dla samochodu

Tak, wszyscy doskonale wiedzą, że Autocasco wcale nie jest obowiązkową polisą i jeżeli tylko ktoś ma ochotę, to śmiało może z niego zrezygnować. Tylko, że z drugiej strony – może jednak lepiej, aby takie AC wykupić dla swojego pojazdu?

Wysokość składki AC

O ile wysokość OC jest w miarę taka sama w towarzystwach ubezpieczeniowych, o tyle z AC jest inaczej. Tak naprawdę to firmy ubezpieczeniowe decydują o tym, jakie kto składki zapłaci. Niby jest to uregulowane przepisami (wewnętrznymi) firmy, ale czy taka jest prawda? Jakie czynniki wpływają na wysokość AC? Pod uwagę bierze się rodzaj pojazdu, jak również jego markę. Niektórzy właściciele pojazdów mechanicznych przyznają, że starają się wybierać takie marki, które wśród złodziei samochodów wcale nie cieszą się dużą popularnością. Na wysokość składki wpływ ma również miejsce zamieszkania. Towarzystwa ubezpieczeniowe biorą przykładowo pod uwagę fakt, czy w danej dzielnicy/mieście często dochodzi do kradzieży.

Co o AC należy wiedzieć?

Może nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, ale na wysokość AC wpływ ma wyposażenie auta. Jeżeli ma ono wymyślne sprzęty technologiczne (np. ekrany TV zamontowane w zagłówkach), to wysokość AC może wzrosnąć. Chociaż, jeżeli ktoś ma immobilizer, to może być pewny tego, że składka może zostać nieco obniżona. W końcu samochód (teoretycznie) będzie lepiej chroniony. Pod uwagę bierze się również przykładowo udział własny w szkodzie, czy też formę rozliczenia – chociaż wielu kierowców twierdzi, że często te czynniki to sporny i drażliwy temat. 

 

Zobacz inne:

OC na miesiąc

Ubezpieczenie OC na raty

OC dla młodego kierowcy

Kalkulator OC

Ubezpieczenie samochodu