O polisie podróżnej słów kilka

Polisa podróżna jest dobrowolnym wyborem dla każdego. Można się na nią zdecydować, ale nie trzeba. Rozsądniej będzie się na nią zdecydować – w szczególności, jeżeli udajemy się w podróż zagraniczną. O czym należy jeszcze wiedzieć, jeżeli po głowie chodzi nam polisa podróżna?

Gdzie obowiązuje ubezpieczenie turystyczne?

Można by powiedzieć, że polisa turystyczna obowiązuje wszędzie. Tak jest w zdecydowanej większości przypadków, gdzie będziemy udawać się na wakacje, czy też na wyjazd służbowy. Są jednak pewne wyłączenia, a w zdecydowanej mierze obejmują one regiony, gdzie są konflikty zbrojne. Tak, nie ma ich obecnie wielu na świecie, ale coś można jednak znaleźć. Dlatego zaleca się podanie kraju agentowi ubezpieczeniowemu, który od razu przyzna, czy w takim miejscu można liczyć na polisę, czy też nie. Zawsze można też sprawdzić w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, czy polisa w danym kraju obowiązuje.

Potrzebuje pomocy

Niestety, ale podczas podróży coś się przydarzyło i pomoc będzie mi potrzebna. Co należy zrobić? W pierwszej kolejności należy skontaktować się z pogotowiem ratunkowym, jeżeli jest to sytuacja zagrażająca życiu. W innym przypadku należy skontaktować się z centrum pomocy firmy ubezpieczeniowej, która powie co należy robić krok po kroku i gdzie można skorzystać z pomocy medycznej. Podczas urlopu takie numery zawsze należy mieć przy sobie, aby móc sprawnie i szybko działać. Pomoc medyczna w takich chwilach jest bardzo ważna – nawet, jak nie chodzi o zagrożenie życia.

Powiązane wpisy:

Rejestracja motocykla

Oświadczenie sprawcy kolizji na parkingu a stłuczka na parkingu

Jazda bez ubezpieczenia

Kiedy trzeba wymienić dowód rejestracyjny samochodu

Samochód z Niemiec