Czy kalkulatory ubezpieczeń to jedyne narzędzie wspomagające wybór OC i AC?

Dostępne od ręki w Twojej przeglądarce darmowe kalkulatory ubezpieczeń to świetna sprawa – pozwalają z miejsca odsiać oferty nie spełniające Twoich wymagań, często możesz też poznać wysokość sugerowanej składki. Czy jednak jest to jedyne narzędzie, które pomaga wybierać polisy komunikacyjne? Czy można w jakiś sposób uzupełnić ich działanie – lub znaleźć alternatywne rozwiązania?

Często, zwłaszcza przy okazji porównywania ofert, możemy trafić na ranking ubezpieczeń OC – a więc przegląd propozycji Towarzystw Ubezpieczeniowych, uszeregowanych zgodnie z przyjętymi przez twórcę kryteriami. Pomijając samą rzetelność rankingów (bardzo zdrowym podejściem jest zachowanie pewnego dystansu do prezentowanych w Internecie treści oraz opinii) stanowią one niezmiernie cenne wsparcie procesu wyboru – dostarczają bowiem w sposób szybki, wygodny i łatwy do weryfikacji niezbędnych nam informacji.

Jakie to informacje? Zacznijmy od samego wymienienia Towarzystw Ubezpieczeniowych oraz ich oferty – samodzielne wyszukiwanie każdej z nich byłoby procesem niezmiernie żmudnym oraz obarczonym wysokim prawdopodobieństwem przeoczenia interesujących nas propozycji.
Kolejnym istotnym elementem będzie wstępne porównanie, oparte o szczegóły każdej z ofert – w skrócie: twórcy rankingu wykonują za nas sporo pracy związanej z przygotowaniem do porównania ubezpieczeń. Wreszcie – w większości wypadków zamieszczone zostały przekierowania do stron TU, dzięki czemu wszystkie OWU i warunki mamy podane jak na tacy.

Dla wielu z nas znaczenie mogą mieć także opinie innych użytkowników Internetu, jakie można znaleźć przy rankingach – zwłaszcza, jeżeli oprzemy się także na opiniach znalezionych na forach oraz zasłyszanych w gronie znajomych.

Podsumowując – rankingi ubezpieczeń to znakomite źródło informacji, pozwalające zapoznać się z ofertą Towarzystw Ubezpieczeniowych oraz w szybki i wygodny sposób uzyskać dostęp do niezbędnych dokumentów. W połączeniu z kalkulatorem ubezpieczeń online pozwalają z dużą dozą pewności wybrać najlepsze dla nas – a więc najlepiej odpowiadające naszym potrzebom zarówno zakresem ochrony, jak i ceną – ubezpieczenie komunikacyjne.

Powiązane wpisy:

Ile wzrośnie OC po stłuczce?

Jak ubezpieczyć auto nie będąc właścicielem?

Ubezpieczenie dealerskie

Wypowiedzenie umowy OC

Wycena aut używanych