Czy licytacje komornicze w przypadku samochodów to ryzykowny zakup?

Licytacje komornicze kuszą wszystkich, którzy czyhają na korzystne i okazjonalne ceny – zarówno nieruchomości, jak i pojazdów. Pojawia się jednak pytanie, czy taki zakup jest ryzykowny?

 

Problemy finansowe właścicieli nieruchomości czy pojazdów, doprowadzają do interwencji komornika. Kupna komornicze można uznać zarówno za dobry uczynek – pomagający w spłacie długu, z drugiej jednak strony to wzbogacanie się na czyimś nieszczęściu.  

Licytacje komornicze 

Komornik ma w swoim zasobie różne dobra materialne – zazwyczaj to nieruchomości, samochody, maszyny produkcyjne oraz różne inne, drogocenne przedmioty, wykorzystywane w działalności. Przedmioty te zazwyczaj lądują na aukcji.

Gdzie znajdziemy najkorzystniejsze licytacje komornicze 

Jak się okazuje, na najkorzystniejsze opcje możemy liczyć w centralnej części Polski – w województwie Mazowieckim i Śląskim. Ofert powinniśmy szukać za pośrednictwem internetu lub na stronach Krajowej Rady Komorniczej. 

Samochody

Licytacja komorniczą to nic innego jak zakup samochodu. W związku z czym przed zakupem samochodu powinniśmy go obejrzeć i zapoznać się ze stanem technicznym. Takie samochody mogą być dobrą i korzystną okazją. Jednak znalazły się na licytacji komorniczej ze względu na finansowe problemy właściciela. Ten mógł nie opłacić któregoś z ubezpieczeń, nie dopilnować przeglądu bądź nie serwisować pojazdu. W związku z czym taki pojazd może nie być w najlepszym stanie, a inwestycja w auto może przerosnąć nasz budżet.

 

Inne wpisy:

Rejestracja motocykla

Oświadczenie sprawcy kolizji na parkingu a stłuczka na parkingu

Jazda bez ubezpieczenia

Kiedy trzeba wymienić dowód rejestracyjny samochodu

Samochód z Niemiec