OC dla samochodu i nie tylko

 

OC dla samochodu jest obowiązkowe. Kupując i rejestrując samochód należy liczyć się z tym, że taką składkę ubezpieczeniową w każdym roku trzeba będzie kupować na dany pojazd. Jaka będzie jej wysokość? Informacje może podać nam agent ubezpieczeniowy lub kalkulator ubezpieczeń, dostępny online.

Jak działa kalkulator OC?

W bardzo łatwy sposób. Bez wychodzenia z domu można obliczyć spodziewaną wysokość składki OC. Przy czym w pierwszej kolejności należy uszykować dowód rejestracyjny, który będzie pomocny przy wypełnianiu poszczególnych danych w formularzu. Po wypełnieniu wszystkich, niezbędnych informacji, otrzymujemy oferty z poszczególnych ubezpieczalni. Przy czym nie jest to powiedziane, że otrzymamy ofertę ze WSZYSTKICH firm ubezpieczeniowych. Warto więc sprawdzić kilka takich kalkulatorów, dzięki czemu będziemy wiedzieli, która oferta jest faktycznie najkorzystniejsza. Jeden kalkulator pozwala na pozyskanie interesujących nas informacji w niecałe 10 minut.

Co oprócz OC?

Tak, w głównej mierze interesuje nas OC, ale należy wiedzieć, że w kalkulatorze można znaleźć także propozycje odnośnie AC, czyli popularnego Autocasco. Zaraz po OC, to na AC decydują się właściciele pojazdów mechanicznych. Oprócz tego, kalkulator ubezpieczeń pozwala również na porównanie ofert NNW (Ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków) i Assistance (przydatne w szczególności podczas podróży). Każdy otrzymuje więc ogromną pomoc, jeżeli chodzi o wykup dobrej polisy ubezpieczeniowej – nawet online. 

 

Zobacz inne:

Zniżki OC w małżeństwie

Lex Uber już w Polsce

Wyjazd samochodem na Słowację

Wyposażenie po VIN

Rejestracja motocykla