Co należy wiedzieć decydując się na AC?

AC, czyli autocasco, jest dobrowolną polisą ubezpieczeniową. Przyjęło się, że im droższy samochód, tym konieczność wykupienia takiego pakietu ubezpieczeniowego jest większa. Aczkolwiek należy dodać, że każdy właściciel samochodu, nawet tych starszych i tańszych, może zdecydować się na wykup takiej polisy

Podstawowe informacje o Autocasco

Czy AC będzie mi potrzebne? Odpowiedź można znaleźć na mielec-ubezpieczenia.pl. Tak, naprawdę jest to dobrowolny pakiet ochronny. Nikt nikogo do niczego nie zmusza, ale jak to czasem bywa – bardzo szybko można przekonać się, że już niedługo pożałujemy braku autocasco. Tak naprawdę jest to polisa ubezpieczeniowa, która ma zapewnić komfort podróżowania. Nikt nie planuje żadnych wypadków na drodze, ale w razie zaistnienia takiej potrzeby, nie będzie trzeba martwić się kosztami naprawy, ponieważ AC zapewnia pokrycie wszystkiego – o ile zdecydujemy się na dobry pakiet.

Cena autocasco

Ile kosztuje autocasco? To zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest chociażby zakres ubezpieczenia na jaki się zdecydujemy. Im jest on szerszy, tym cena będzie wyższa. Niektóre opcje można potraktować jako zwykłe naciąganie pieniędzy, ale chociażby możliwość naprawienia z ASO to propozycja, którą można na poważnie rozważyć. Na cenę AC ma wpływ także rocznik samochodu, jak również jego szacowana wartość. Pod uwagę bierze się nawet pojemność silnika oraz to, na jakie paliwo się pojazd porusza. Samochody z instalacją LPG mogą liczyć na wyższą cenę za AC.

Zobacz inne wpisy:

Ile wzrośnie OC po stłuczce?

Jak ubezpieczyć auto nie będąc właścicielem?

Ubezpieczenie dealerskie

Wypowiedzenie umowy OC

Wycena aut używanych