Rozładowany akumulator w aucie, czyli dobre Assistance

Tak, to właśnie dzisiaj mamy bardzo ważne spotkanie w pracy. Pędem lecimy do samochodu, odpalamy i.. . I nic. Zepsuty/rozładowany akumulator niszczy wszystkie nasze plany. Czy akumulator można ubezpieczyć na “wszelki” wypadek? Warto się tego dowiedzieć.

Pomoc dla kierowców

Tak, akumulator można ubezpieczyć, dzięki czemu będzie można skorzystać z fachowej pomocy. Przy czym każdy właściciel samochodu musi zdać sobie sprawę z tego, że polisa OC, czy też AC nie będzie przewidywała takich pomocy. Ubezpieczenie na akumulator w samochodzie oferowane jest w ramach pakietu Assistance. Uwaga! Podczas podpisywania umowy należy dowiedzieć się, czy ogólne warunki przewidują pomoc na akumulator. Zdecydowana większość towarzystw ubezpieczeniowych taką pomoc oferują, ale są wyjątki od reguły. Bądźmy pewni tego, na co tak naprawdę się decydujemy. W szczególności, że pomoc w przypadku problemów z akumulatorem na ogół oferowana jest w ramach podstawowych pakietów.

Jak działa polisa?

Skoro już mamy ubezpieczenie, to czas na to, aby dowiedzieć się jak działa polisa. Na co dokładnie można liczyć w jej ramach? W pierwszej kolejności należy skontaktować się z przedstawicielem ubezpieczalni. Najczęściej każdy klient otrzymuje bezpośredni namiar na Centrum Alarmowe, które działa 24h na dobę. W końcu nigdy nie można być pewnym tego, kiedy dojdzie do jakiegokolwiek zdarzenia. Podczas podpisywania umowy należy sprawdzić, ile czasu ma ubezpieczalnia na reakcję, jeżeli dojdzie do awarii akumulatora. Każdy klient musi znać swoje prawa. 

Zobacz również:

Ubezpieczenie przyczepy kempingowej
Ubezpieczenie wkładu własnego wynajem auta

Wypowiedzenie OC po złomowaniu

Samochód z Włoch. Jak go sprowadzić, aby nie żałować?