Usługi assistance dla kierowców

Jedną z dobrowolnych polis ubezpieczeniowych dla kierowców jest Assistance. Znaleźć je można w ofercie każdego towarzystwa ubezpieczeniowego, które działa na terenie naszego kraju. Na co dokładnie można liczyć w ramach tego ubezpieczenia?

Assistance – co to jest?

Aby wiedzieć, czy usługi Assistance są opłacalne, należy dowiedzieć się w pierwszej kolejności, na czym dokładnie to ubezpieczenie polega. Otóż zapewnia ono kierowcom wsparcie techniczne, medyczne, informacyjne, a nawet prawne w sytuacji wystąpienia jakiegoś zdarzenia, np. w przypadku kolizji drogowej. Ubezpieczenie assistance obejmuje na ogół kilka rodzai pomocy:

  • pomoc serwisowa,
  • pomoc informacyjna,
  • pomoc prawna,
  • pomoc medyczna.

Pomoc w każdej chwili

Aby lepiej uświadomić sobie na czym polega ubezpieczenie w ramach Assistance, warto podać prosty przykład. Otóż wyjeżdżamy nad Bałtyk na upragnione wakacje. W drodze, daleko od domu, daleko od morza, psuje nam się auto. Nie ma szans na to, aby ruszyć w przód lub w tył. W związku z tym, że posiadamy Assistance będziemy mogli wykonać telefon do centrali alarmowej ubezpieczalni, która jak najszybciej zapewni nam naprawę na miejscu zdarzenia, a jeżeli to się nie uda, to odstawi pojazd do warsztatu samochodowego. Osoby biorące udział w podróży nie zostaną pozostawione same sobie. Ubezpieczalnia zatroszczy się również o nich, oferując im nocleg w tej samej miejscowości do czasu, aż samochód zostanie naprawiony, bez martwienia się o dodatkowe koszta związane z awarią naszego pojazdu. 

 

Inne wpisy:

Akcyza na samochód

Zmiana danych w polisie OC

Przekroczenie terminu płatności raty za OC i AC

Przerwa w ubezpieczeniu OC

Czy nieopłacona polisa OC jest ważna?