Ubezpieczenie OC dla taksówkarza

Taksówkarz musi zgłosić w towarzystwie ubezpieczeniowym do czego będzie wykorzystywał swój samochód. Jest to obowiązkowe. Niestety, co za tym dalej idzie, musi liczyć się również z tym, że zapłaci więcej za ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Dlaczego?

Na co zwracają uwagę ubezpieczyciele?

Zresztą, nie tylko za samo OC, ale również za wszystkie inne polisy ubezpieczeniowe, jakie dedykowane są dla samochodu, taksówkarz zapłaci więcej. Dzieje się tak dlatego, że towarzystwa ubezpieczeniowe zwracają uwagę na takie rzeczy, jak:

  • liczba kilometrów, jakie samochód przejedzie w ciągu roku – im jest ich więcej, tym większa szansa wzięcia udziału w kolizji drogowej;
  • większa eksploatacja pojazdu – chyba łatwo się domyślić, że im częściej pojazd będzie użytkowany, tym większa “szansa” na to, że może dojść do awarii, która także może być powodem wypadku;
  • jeżeli dojdzie do wypadku podczas kursu z osobami, pasażerowie mogą wysunąć wysokie roszczenia wobec towarzystwa, dlatego Ci wolą się zabezpieczyć na tę okazję, proponująć taksówkarzowi większą składkę za OC i inne ubezpieczenia.

Dobre ubezpieczenie dla taxi

W żaden sposób nie da się przeskoczyć składki ubezpieczeniowej OC dla taxi. Należy po prostu pogodzić się z tym, wybierając najkorzystniejszą ofertę. Aby tak się faktycznie stało, warto umówić się na osobiste spotkanie z przedstawicielem towarzystwa ubezpieczeniowego. Dzięki temu będzie miał on szansę na to, aby dobrać ofertę, która będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb taksówkarza. 

 

Zobacz też:

Opłata OC po terminie

Upoważnienie do ubezpieczenia samochodu

Podatek od kupna samochodu

AC w wariancie serwisowym

Kiedy nie trzeba płacić za OC?